Sagan fans team

Autor: Peter Krnáč | 27.11.2017 o 11:05 | (upravené 28.11.2017 o 10:11) Karma článku: 2,68 | Prečítané:  524x

Peter Zánický, človek s veľkým srdcom a tá najlepšia Sagan fans partia zo Žiliny s ktorou sa nikdy nenudíte!  

Bol začiatok roku 2012 a začínali preteky World Tour ‚‚Santos Tour Down Under’’. Keďže som nebol úplne v obraze, čo sa v cyklistike deje, ale už som sa o tento šport začínal zaujímať, tak som začal sledoval skoro všetky preteky, ktoré dával Eurosport. Vtedy som si prvýkrát všimol nášho Petra Sagana. 

Samozrejme, že zo starých čias som poznal bratovVelitsovcov, ktorí patrili dlhú dobu k našej cyklistickej špičke. Peťa Velitsa som mal česť spoznať aj osobne a je to jeden veľmi inteligentný chalan a pre mňa aj cyklista, ktorý má na svojom konte zopár veľkých úspechov. Veď nesmieme zabúdať, že Peter bol Majster Sveta v kategórii do 23 rokov, člen víťazného družstva v tímovej časovke na MS, ale hlavne celkové 3 miesto na World Tour podujatí Vuelta a España 2010 !!!! Aby sme sa nebavili iba o World Tour jazdcoch samozrejme, že som fandil aj chalanom z Dukly Trenčín - Marošovi Kováčovi a Patrikovi Tiborovi. Ale poďme k Saganovi. Pre mňa veľký šoumen, ktorý zaujal nie len ľudí na Slovensku, ale aj po celom svete.

Tak ako veľa ľudí, ktorí fandia cyklistike, aj ja som chcel vidieť naživo TOUR DE FRANCE a Petra Sagana v akcii.

Ako to urobiť, ako tam ísť s niekým kto tomu rozumie ? Túto otázku som si položil veľakrát. Áno, určite  poviete: "mal si sadnúť do auta a ísť tam", ale ja som chcel TDF zažiť trochu inak. Našťastie som pravidelný čitateľ internetového portálu www.cycling-info.sk a tam bol práve rozhovor s niekdajším mládežníckym trénerom Petra Sagana. 

Hovorím si: "veď mu napíš, za to nič nedáš" a tak sa aj stalo. 

Za par dní som už s Tachom (tak Peťa Zánického prezývajú) sedel v Žiline a dohadoval som s ním našu prvú spoločnú akciu Sagan FANS Team a Tour de France 2012. Samozrejme som sa potešil aj zoznámeniu s Jožkom Korbelom, ktorý bol Saganov mediálny manažér a naša cesta začala naberať reálnu podobu.

Vďaka spoločnosti Promo Activity, ktorá nám zapožičala zadarmo karaván, aby sme sa mohli lepšie logisticky presúvať po francúzskych cestách, sa naša tour mohla začať. Partiu doplnil Tachov brat Palo, ich kamoš Robo a vo Francúzsku sme sa pripojili k Lubovi Saganovi a Jožkovi Mikovi, ktorí už cestovali po úvodných etapách TDF 2012. 

Dorazili sme do cieľa 5 etapy a čakalo nás niečo po čom sme celú cestu túžili.

Peter túto etapu vyhral a nemusím Vám písať čo sa po dojazde do cieľa dialo. Pamätám si ako na stupňoch víťazov hodil kyticu svojmu mediálnemu manažérovi Jožkovi Korbelovi, ktorý toto víťazstvo dostal ako darček k narodeninám, ktoré práve v ten deň mal.

Po úvodnej etape nasledoval jeden z mojich najkrajších týždňov a neuveriteľných zážitkov na bicykli. 

Prvé veľké kopce a neuveriteľné zážitky s ľuďmi z celého sveta, ktorí jednoducho milujú bicykel a tento nádherný šport. Pod vrcholom kopca ‚‚Grand Colombier’’ sa zrazu ako vo filme ‚‚Jánošík’’ zjavilo neskutočné množstvo ‚‚Junákov’’ :-), fanúšikov z celého Slovenka a fandilo o dušu. 

Vďaka patrí aj nášmu spoľahlivému vodičovi Vojtovi, bez ktorého by Tour nebola Tour, ktorý spoločne s Jožkom Korbelom logisticky prepravovali karaván čo najbližšie k cieľu a my sme si mali možnosť každú etapu, na ktorej sme sa zúčastnili, z veľkej časti odjazdiť na bicykloch. Naša každodenná práca na Tour de France 2012. Ďakujeme SÝKORA sportswear za krásne dresy Sagan Fans Teamu.Naša každodenná práca na Tour de France 2012. Ďakujeme SÝKORA sportswear za krásne dresy Sagan Fans Teamu. (Môj archív)

Bol to neuveriteľný týždeň, na ktorý nikdy nezabudnem. Moja prvá Tour de France bude vždy prvá a preto veľké ‚‚Ďakujem’’ Tachovi a Jožkovi Korbelovi a všetkým Vám, ktorých som mal česť na TDF spoznať.

Tour bola na konci o to krajšia, že náš Tourminátor vyhral prvý zelený dres na TDF a boli sme pri tom aj osobne v Paríži.

O rok na to smer Tour de France na KORZIKE a peklo mohlo začať.

To už Sagan FANS Team plne ovládla Žilina. Partia, ktorá urobila z Tour de France peklo a myslím to v dobrom. Spoznal som neskutočne skvelých ľudí, ktorí s Peťom Saganom vyrastali a mnohí z nich sa cyklistike v mládežníckych rokoch venovali. Tu už nebudem písať čo bolo a nebolo, ale zážitky vždy v srdciach zostanú.

Som veľmi šťastný, že partia Sagan FANS Team Žilina funguje dodnes a veľakrát ich môžete vídať v televíznych prenosoch, lebo oni to jednoducho vedia a cyklistike rozumejú.

Ja sa teším na ďalšie zážitky s touto partičkou a prajem im, aby boli takými skvelými fans ako doteraz.

Ak máte záujem, na facebooku majú svoju skupinu ‚‚Fandíme Peťovi’’ a ak by ste mali záujem o veci z prostredia Petrovho fans teamu, radi Vám odpovedia alebo Vás aj zoberú na preteky, na ktoré sa chystajú fandiť.

A na záver nesmiem zabudnúť na Peťa Zánického a jeho Detskú tour Petra Sagana, o tej písať nemusím, lebo tú už určite poznáte. Tak sledujte program Detskej tour na rok 2018 a tam sa taktiež stretnete s mnohými ľuďmi z originál Sagan FANS Teamu zo Žiliny.

A ja sa na Vás teším nabudúce

S úctou

Peter.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Takto Sagana často neuvidíte. Čudoval sa aj Svorada

Trojnásobný majster sveta získal šiesty národný titul skvelým spôsobom, keď unikol viac ako 80 kilometrov pred cieľom.

EKONOMIKA

Právnik: Útek Kočnera by bola blamáž (rozhovor)

Právnik a súdny lekár Peter Kováč v rozhovore pre denník SME.

ŠPORT

Peter Sagan nedal nikomu šancu. Pozrite si jeho triumf

Slovák suverénne vyhral spoločné majstrovstvá Česka a Slovenska.


Už ste čítali?